русский

Veganiška kosmetika

Žengiant dar toliau: kas yra veganiška kosmetika?

Veganizmas – tai pagarba gyvūnui grindžiamas gyvenimo būdas. Veganiškos kosmetikos gamintojai savo ruožtu griežtai laikosi šios gyvūnus ir gamtą gerbiančios pasaulėžiūros. Tai viena sąmoningiausių ir aplinkai atidžiausių kosmetikos rūšių tiek pramonine, tiek filosofine prasme.


Visgi nederėtų veganiškos kosmetikos painioti su natūralios, organinės ar biologinės kosmetikos terminais. Kitais žodžiais tariant, nors gali nuskambėti paradoksaliai, veganų ideologija leidžia naudoti nenatūralią, daugiausia iš sintetinių medžiagų pagamintą kosmetiką. 


Veganiškai kosmetikai keliami reikalavimai

Kad produktas būtų laikomas veganišku, jame negali būti jokių gyvūninės kilmės ingredientų ar jų derivatų. Tai esminė sąlyga, kurią turi atitikti veganiška produkcija.


Pavyzdžiui, gaminant veganišką kosmetiką negalima naudoti medaus (išgaunamas iš bičių), kolageno (išgaunamas iš gyvūnų kaulinės ir kremzlinės medžiagos) ar šilko (išgaunamas iš šilkaverpių kokonų). 


Nors daliai gamintojų tokie reikalavimai gali pasirodyti per daug ribojantys, džiugiu žinoti, kad bent jau bandymai su gyvūnais kosmetikos pramonėje Europos teisės aktų yra griežtai draudžiami. 


Kodėl verta pereiti prie veganiškos kosmetikos?

Klimato kaita, vandenynuose plūduriuojantis plastikas, tarša... Tai tik keli punktai iš ilgo priežasčių susirūpinti planetos gerove sąrašo, įrodančio, kad veganizmas bent daliai pasaulio yra vienintelis galimas sprendimo būdas.


Ar tai ne pakankama paskata rinktis veganišką kosmetiką? Mūsų pasauliui jos reikia. Juk galiausiai vartodami Žemę tausojančias priemones mes gerbiame aplinką, kurioje patys gyvename. 

2020 © Visos teisės saugomos. Akesus, UAB.