lietuvių (Lietuva)

Terminė kosmetika

Kas yra terminė kosmetika?

Terminė kosmetika – tai odos priežiūros priemonės, pagamintos iš terminio vandens, gydomojo mineralinių kurortų ir natūralių mineralinių šaltinių vandens.


Išskiriamos trys pagrindinės terminės kosmetikos, kartais vadinamos dermotermine kosmetika, rūšys: terminis vanduo (išpilstytas gydomasis mineralinis vanduo naudojamas kaip purškiklis), iš šio terminio vandens gaunama kosmetika ir terminis purvas. 


Kaip rodo atlikti įvairūs tyrimai, silpnai mineralizuoto purškiamo terminio vandens naudojimas padidina gaivos pojūtį, sumažina odos įtampą, didina odos minkštumą ir palaiko bendrą jos sveikatą. 


Terminės kosmetikos junginius sudaro įvairiais kiekiais įmaišomas terminis vanduo ir kitos veikliosios medžiagos, papildančios terminio vandens teigiamą poveikį. 


Terminis purvas, dar žinomas kaip peloidas, sudarytas iš kieto ir skysto komponentų, kurių pastarasis gali būti gydomasis mineralinis vanduo. Kad purvas taptų peloidu, turi pereiti brandinimo procesą. Kosmetikoje terminis purvas naudojamas ne tik dėl mikroelementų, tokių kaip cinkas ir magnis, bet ir dėl jame esančio molio.


Moksliniais tyrimais nustatytas peloidų veiksmingumas gydant žvynelinę, atopinį dermatitą, nudegimus ir kitus odos pažeidimus. Terminės kosmetikos praktikoje dažniausiai naudojami sulfitiniai peloidai bei bromo monochlorido-jodo peloidai. 


Terminis purvas tinka žvynelinės paveiktai odai prižiūrėti, nes skatina epitelio ląstelių lupimąsi, suteikia minkštumo, palaiko liaukų sekrecijos pusiausvyrą ir mažina uždegimą – visa tai prisideda prie odos regeneracijos proceso...  


Labiausiai paplitusios kosmetinės gydomosios priemonės yra kompresai, apvyniojimai ir kaukės. Naudojant apvyniojimus, gydoma vieta ištepama purvo sluoksniu, apvyniojama plėvele ir paliekama mažiausiai 20 minučių. 


Akivaizdu, kuriant terminę kosmetiką, būtinas profesionalus išmanymas apie gydomojo mineralinio vandens sandarą, jo kokybę ir veiksmingumą. 


Privalumai ir poveikis

Nepaisant sąsajų su senovės laikais, susidomėjimas kosmetiniu terminiu vandeniu ir termine kosmetika bei jų praktinis panaudojimas šiandien sparčiai auga dėl teigiamo poveikio sveikatai, padažnėjusių odos jautrumo atvejų ir poreikio gydyti dermatologines ligas, tokias kaip aknė, odos paraudimas, atopinis dermatitas, žvynelinė, seborėjinis dermatitas, išsausėjimas ar nudegimai ir randai. Tyrimais patvirtintas terminės kosmetikos efektyvus raminamasis poveikis prižiūrint itin jautrią ir švelnią odą.


Nors žmogaus oda yra unikali ir jai reikalinga individuali priežiūra, vengti alerginių reakcijų labai svarbu kiekvienam mūsų, ypač jei oda linkusi į jautrumą. 


Terminės, arba dermoterminės, kosmetikos priemonės pasižymi intensyviu drėkinamuoju poveikiu, todėl jos tinka visų tipų odai, ypač pačiai problemiškiausiai. Būtent tiems, kurių oda labai probleminė, rekomenduojama tokias priemones naudoti kasdien ir reguliariai. 



Terminio vandens savybės

Gydomojo mineralinio vandens galia slypi jo išskirtinėse savybėse. Iš visų rūšių odos sutrikimams gydyti puikiai tinka sieros ir chlorido turintys vandenys, taip pat kuriuose randama silicio ir metalų pėdsakų.


Taigi, gydomojo mineralinio vandens naudojimą kuriant terminę kosmetiką visų pirma lemia kokybiška jo sudėtis, t. y. mineralizuojantys elementai ir mikroelementai, suteikiantys odai nepaprastą naudą. 


Pavyzdžiui, „Font del Boix“ šaltinio vanduo turi kalcio. Šis cheminis elementas gyvybiškai svarbus odai, nes reguliuoja ląstelių membranos pralaidumą. „Font de la Tartera“ šaltinyje randama siera prisideda prie natūralaus ląstelių atsinaujinimo. „Font del Bou“ šaltinyje ypač gausu silicio, kuris dalyvauja kolageno ir elastino sintezėje. Be to, „Font del Bou“ ir „Font del Boix“ šaltinių vandenys yra sukaupę chlorido ir natrio, kurie nepamainomi palaikant audinių drėgmės pusiausvyrą. 


Kodėl verta naudoti terminę kosmetiką?

Terminė kosmetika ne tik padeda gydyti probleminę odą, bet taip pat yra naudinga prižiūrint sveiką odą, nepriklausomai nuo jos tipo. Drėkindama odą, tokia kosmetika kartu jai suteikia ir daug kitų privalumų. Oda – beje, didžiausias žmogaus organas – yra pagrindinis apsauginis barjeras tarp mūsų kūno ir aplinkos, dėl natūralaus atsinaujinimo proceso nuolat netenkantis vandens. Sprendimas elementarus: jei mūsų oda netenka vandens... duokime jai vandens.

2020 © Visos teisės saugomos. Akesus, UAB.