русский

Išties ypatingas vanduo

Tūkstantmečius menantis vanduo

Sudėtinga ir jaudinanti Boí Thermal vandens transformacija apima intensyvią grandinę nuo vandens panirimo Žemės gelmėse iki pat jo iškilimo atgal į išorę. Tai tūkstantmečius trunkanti ir tūkstančius kilometrų nusidriekianti kelionė.


Šiam hidrogeologiniam procesui pradžią duoda ledynų ir lietaus vandenys. Jau apdovanoti specifinėmis cheminėmis savybėmis jie leidžiasi į sudėtingą kelionę nepralaidžiomis uolienomis bei geologiniais Žemės plutos dariniais ir litosferos sluoksniais, kurie savo ruožtu suteiks jiems chemines savybes ir temperatūrą, galiausiai nulemsiančias terminio mineralinio vandens susidarymą. 


Kilmės atžvilgiu daugiau nei 16 000 metų skaičiuojantis Kaldes de Boí terminis šaltinių vanduo yra seniausias Pirėnų regione.


Gydomasis mineralinis vanduo

Terminiu vadinamas požeminis vanduo, kurio temperatūra yra 5 ºC aukštesnė už vidutinę regiono paviršinių vandeningųjų sluoksnių temperatūrą. Mineralinis vanduo pasižymi neįprastai didele ištirpusių tam tikrų cheminių medžiagų koncentracija. Terminis mineralinis vanduo yra būtent šių dviejų charakteristikų (temperatūros ir mineralų koncentracijos) sąveikos rezultatas. Jei oficialiai patvirtinamos dar ir gydomosios vandens savybės, jis įvardijamas gydomuoju mineraliniu vandeniu. Dėl savo išskirtinių savybių tokį pripažinimą yra pelnę devyni iš 37 Kaldes de Boí šaltinių.


Šias savybes bei klasifikacijas nulemianti vandens transformacija – tai hidrogeologinis procesas, kuriantis kiekvieno vandens sluoksnio individualią ir nepakartojamą istoriją.


Vandens tėkmės greitis, kontakto su kitomis medžiagomis intensyvumas ir tų medžiagų charakteristika yra kritiniai veiksniai, prisidedantys prie galutinės vandens cheminės sandaros ir jo savybių. 


Vandenys, atitekantys iš 37 Kaldes šaltinių, kurių kiekvienam būdingos unikalios savybės, 16 000 metų keliavo Žemės gelmėmis, kad galiausiai sugrįžtų į paviršių, priklausomai nuo cheminės sandaros virtę sulfitų, geležies prisotintu arba gazuotu mineraliniu vandeniu, temperatūrai svyruojant nuo 4 ºC iki 56 ºC laipsnių. 


Kaldes de Boí prigimtis išskirtinė ir dėl šaltinių gausos, kurių unikalumas kurortui pelnė vietą Gineso pasaulio rekordų knygoje. 


Boí Thermal kosmetikoje iš 37 šaltinių naudojamas trijų šaltinių vanduo:

„Font del Bou“ šaltinis

Išskirtinės, pastovios sudėties hipotoninis vanduo, prisotintas mikroelementų ir silpnai mineralizuotas. Iš kitų vandenų rinkoje jis išsiskiria unikalia silicio dioksido koncentracija. Šis mineralas veikia odą palaikančias struktūras, suteikdamas vandeniui atkuriamąjį gilaus drėkinimo poveikį.

„Font del Boix“ šaltinis

Išskirtinės, pastovios sudėties labiausiai hipotoninis vanduo. Dėl mikroelementų gausos ir labai silpnos mineralizacijos pasižymi raminamosiomis ir drėkinamosiomis savybėmis, padedančiomis sumažinti paraudimą. 

„Font de la Tartera“ šaltinis

Hipotoninis sulfitinis vanduo, nuo XIX a. pasitelkiamas dermatologinėms ligoms gydyti dėl jo sudėtyje esančių chlorido, sulfatų, natrio ir sieros. Šiuo metu naudojamas auginant sulfitinius dumblius, iš kurių gaminamas dermatologinėje terapijoje taikomas peloidas (terminis purvas) Sulphaterm.

Kaip Boí Thermal veikia odą?

Aktyvus vanduo

Boí Thermal vanduo yra niekur kitur nesutinkamas, unikalus gydomasis mineralinis vanduo, laikui bėgant išlaikantis pastovią mineralinių jonų sudėtį.


Jonų koncentracija ir mineralinis profilis užtikrina teigiamą poveikį kūnui.

Vandens absorbcija

Epidermio raginį sluoksnį sudaro negyvos ląstelės, padengtos biologiškai veikliomis medžiagomis, apsaugančiomis epidermį ir išlaikančiomis jo vientisumą. Epidermyje veikia du medžiagų absorbcijos mechanizmai. Vanduo absorbuojamas per ląstelės vidų (transląstelinis kelias).

Dėl mažos hipotoninio vandens jonų koncentracijos vanduo skverbiasi į odą osmoso būdu.

Vandens poveikis

Į odos ląsteles prasiskverbiantis vanduo padidina jų tūrį ir stangrumą. Oda tampa pastebimai švelnesnė ir elastingesnė, kartu atsiranda nuostabus komforto pojūtis.

Vandens klasifikacija

Terminiu vadinamas požeminis vanduo, kurio temperatūra yra 5 ºC aukštesnė už vidutinę regiono paviršinių vandeningųjų sluoksnių temperatūrą. Mineralinis vanduo pasižymi neįprastai didele ištirpusių cheminių medžiagų koncentracija. Terminis mineralinis vanduo yra būtent šių dviejų charakteristikų (temperatūros ir mineralų koncentracijos) sąveikos rezultatas. Jei oficialiai patvirtinamos dar ir gydomosios vandens savybės, jis įvardijamas gydomuoju mineraliniu vandeniu.

2020 © Visos teisės saugomos. Akesus, UAB.